EVVE'nin müşteriye bakış açısı

Evimizin elektrik süpürgesi artık çalışmaz bir duruma gelmiş, sonunda işi bırakmak zorunda kalmıştı. Temizliğin önemli olduğu günümüzde acilen bir süpürge sahibi olmak gerekliliği hasıl oldu. Bir dizi internet ve AVM araştırma sonucu Bağcılar!daki EVVE'den Arzum Aquavita almaya karar verdik.

22.11.2009 Pazar gününe denk getirip, EVVE'nin yolunu tuttuk. Gerekli şartları kabul edip bir sözleşme imzaladık. Bir elektirikli süpürge alalım derken bir adet Arzum Aquavita Süpürge, 1 adet Ütü Masası ve 1 adet de Mutfak Dolabı satın almış olduk.

Malum bayrama birkaç gün var ve ev temizliği lazım. Ordaki görevliden ürünlerin teslim tarihini öğrenmek istedik, durumun ciddiyetini bildirdik. Ürünlerden birinin stokta olmadığını, çok istiyorsak teşhir ürünü olanından olmak şartı ile bir gün sonra ürünlerimizin eve teslim edeceklerini söylediler. Bizde çok acil olduğunu ev temizliği için süpürgeye ihtiyacımız olduğunu bildirdik.

Bir gün sonra akşama kadar beklememize rağmen ürünler eve teslim edilmedi. Eşim EVVE'yi aradığında ürünlerden birinin bulunmadığını onu beklediklerini söylemişler. Bir gün daha beklemenin bir problem olmayacağınıa karar verdik. Hoşgörülü olmak gerekliliği ön plana çıkararak kabul ettik.

Üçüncü gün olduğunda eşim benim aramamı istedi. Ben EVVE'yi aradım durumu ordaki yetkili bayan ile konuştum. Ürünün akşama getireceklerini söylediler. Ben bayrama bir gün kaldığını, olur ki bayram ihtiyaçları nedeniyle geldiklerinde belki evde olamayacağımızı bildirdim. Benim cep telefonumu isteyip not aldılar. Dışarıda bayram alışberişi yaparken cep telefonumu aradılar. Karşımdaki yetkili bayan ürünlerinin geldiğini gelip almamı istediler.

Ben EVVE'ye uğrayıp durumun ciddiyetini kendilerine ifade ettim. Kendilerinin bu ürünü teslim edeceklerine dair söz verdiklerini, bu ürünleri benim götürebilecek fiziki güce sahip olmadığımı ifade ettim. Kurum müdürü olan bayan kendilerinin araçlarının olmadığını, bu nedenle bu isteğimizin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını bildirdi. Şaşkına dönmüştüm. Bu konuda ürünü alırken söz verdiklerini, teslimatı kendilerinin yapacaklarını bildirlerini, üstelik alınan ürünleri zamanında getirmediklerini bildirdim. Pişkince yapacak birşeylerinin olmadığını tekrar söylediler. Eşim, çocuklarım ve ben hayretle bayanın konuşmalarını dinledik. Bayana siz bir söz verdiniz dedim. Sözünüz iki önemli başlığı var ikisi de tutulmadı; bunlardan birincisi ürünlerimi üç gün sonrasında temin edebildiniz. İkincisi temin edilmiş ürünleri eve teslim edemeyeceğinizi bildiriyorsunuz. İki durumda da sözünü tutmuş olmuyosunuz. Kurumsallaşmış ve marka olmuş bir firmaya bu tavırın yakışmadığını ifade ettim. Ürünleri almadan eve döndüm.

İşte nasıl bir zihniyete ve nasıl bir ticari deha ile yönetilen EVVE'nin müşteriye bakış açısı!...

sizlerle paylaşmak istedim.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile