Katar Foundation'dan Barcelano'ya 165 milyon euro!

katar foundation ve eçlıkSabah gazetesi'nin haberi çok ilginç. Haber şöyle;

Geçmişte formasına reklam almayan Barcelona, bir rekora imza atarak Katar Vakfı (Qatar Foundation) ile 5.5 yıllığına 165 milyon Euro karşılığında anlaşmaya vardı. Kulübün internet sitesindeki habere göre, Katar şirketi Barça'ya her yıl 30 milyon Euro ödeyecek ve anlaşma 2015-2016 sezonu bitiminde sona erecek. Bu sezonun ikinci yarısını da içeren anlaşma sayesinde Barcelona'nın kasasına 165 milyon Euro girecek.

EZELİ RAKİBİNİ DE GERİDE BIRAKTI

Katar Emiri Şeyh Hamid Bin Halife El Tani tarafından 1995'te eğitim ve bilimsel araştırma projeleri için kurulan Katar Vakfı'nın Barcelona ile yaptığı anlaşma, bir futbol takımının forma reklamı için imzaladığı en önemli anlaşma oldu. Barcelona bu anlaşma ile Real Madrid, Manchester United gibi dev rakiplerini de geçerek, en pahalı forma reklamını alan takım unvanına erişti.

Yukarıda zikrettiğim haberde reklam veren kuruluş bir eğitim veb bilimsel araştırma projeleri için kurulmuş bir vakıf. Bu vakıf acaba hangi bilimsel projeleri desteklemiş? Gerçektirilen ve hayata geçirmiş ne kadar projeleri var. Böylesine bir vakıf toplumsal hayata etki etmiş ve katkıda bulunmuş hangi projeleri bulunmaktadır?

Dünyada tabi afetlerle boğuşan ülkelerdeki insanların televizyon ekranlarındaki yardım çığlıkları bu vakfa ulaşmamış olabilir mi? Afrikada susuzluğu ve açlığı günlük hayatının çilesi olarak kabul eden küçük yavruların çaresiz ve umutsuz bakışları bu vakfı harekete geçirmiş midir? Bütün bunları bilemiyoruz tabii... Ama merak etmiyor da değiliz...

Acaba bir spor takımına reklam verme amaçları nedir?

Bu 165 milyon euro ne kadar Türk Lirası eder?

Size de ilginç gelmiyor mu?

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile