TTNET abonesi olmak ya da olmamak

Çaresizlik bu olsa gerek...

1987'den beri bilgisayarla birlikteyim. Macintosh Classic ie başlayan serüvenüm bu güne kadar devam etti. İnternet'in çıktığı ilk günlerinden bu güne kadar iyi bir internet kullanıcısıyım. Her şeklini yaşadım desem yalan söylememiş olurum. 145 den, 146 dan ve ADSL çıktığı günden bu güne kadar hep internete bağlandım.

Aynı zamanda 1987 den beri bilgisayarla tanışmış ve zamanla bu işi bir meslek haline dönüştürerek iyi kötü bilgisayar tamir bakım işi ile uğraşmış birisiyim. Yüzlerce adsl modem kurdum, kablolu ve kablosuz adls problemlerine çözüm buldum.

Son beş yıldır teknik servis işlerin bırakarak sadece ve sadece web tasarımı yapmaktayım. Evimi evofis olarak kullanmaktayım. Evimden üç bilgisayar ile veri girmekteyim.

İşte çaresizliğim burda başlıyor, TTNET'in çaresizliği... nasıl mı?

Yeni taşındığım bu evde hızım çok düşük idi. Türk telekoma gidip durumumu anlattım. 8 mbt hıza çıkmak istediğimi söyledim. Yeni tarifeye üye oldum, abonelik işlemlerimi gerçekleştirdim.

Ama gelin görün ki; hızım hiç 2 mbt'e dahi çıkmadı. TTNET müşteri temsilcisini aradım. Durumumu anlattım. "Veri girmekte, yedek almakta sıkça sorunlar yaşamaktayım." dedim. Bir sürü telefon trafiğinden sonra sonuç; santral desteklemediği için 2 mbt'ten fazla hıza ulaşamazsınız.

Telefonda konuştuklarımı burda yazmayacağım. Ama sonuç hep çaresizlik. TTNET çaresizliği...

TTNET müşteri temsilcisine söylediğim ve resmi internet sayfasına şikayet olarak yazdıklarımı buraya aktarıyorum:

1. 8 mbt den ücret alınmasına karşılık santralim desteklemediği için 2 mbt ten hizmet alıyorum, ama 8 mbt den ödeme yapıyorum.

2. Problemlerime çözüm bulunmasını istiyorum. Telefon no değiştirilecekse telefon no, santral değiştirilecekce santralimini değiştirilmesini istiyorum.

Düşünebiliyor musunuz, sizin santraliniz destekleyip desteklemediğini düşünmeden size 8 mbt internet satıyorlar ve tahsilatını 49,00 TL'den yapıyorlar. Olayı biliyor veya bilmiyorsanız farketmez. Aynı parayı ödüyorsunuz, ödemeye devam ediyorsunuz. Ama hızınız 2 mbt. Adını siz koyacağınız bir ticaret şekli.

Çözüm arayışlarım hala devam ediyor. detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Not 24 Aralık 2010: Aradan bir yıl geçmiş olmasına rağmen ADSL hızımda bir değişiklik olmadığını bildirmek isterim. Telefonlarıma aldığım cevap aynıdır. Eviniz santrale uzak olduğu için arzu edilen hızda internet hizmeti alamazsınız. Daha fazla ödemek istemiyorsanız düşük hıza geçebilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile