"4 Temmuz Joomla İstanbul Buluşması" İzdüşümleri

Söylenmesi gereken sözün "yerinde", "zamanında" ve "olay örgüsü" içinde söylenmesi gerekliliği oldukça önemlidir. Yoksa değeri olmaz ve etki uyandırmaz.

Söylenecek sözün, lafın veya fikrin gücü ve keskinliği bu "üç birlik kuralına bağlı" olduğuna dikkat çekmek isterim. Beni bu ortamda tanıyan ve takip eden kardeşlerim biliyorlar zaten. O bakımdan dört düşünüp bir yazacağım. Üç defa silip bir kere yazmaya gayret edeceğim.

-.-

Netbilsis ‘4 Temmuz Joomla İstanbul Buluşması'nda Akar Bey, duruşu ve bakış açısı ile mükemmeldi. Talepler noktasında olaya yaklaşımı ve bakış açısı ile kendisine hayran oldum diyebilirim. Bende daha da anlamlaşan bir kişilik oluşuverdi.

Bir fikir bir toplulukta geliştikçe sahiplenmelerin olacağı muhakkaktır. Ve kendini ön plana çıkarmak isteyen kişilerin olacağı da eşyanın tabiatına aykırı değildir. İnsan denen varlığın yaratılışında zaten vardır. Bu nedenle ayrışan ve bireyselleşen bazı Joomlacıların kişisel ön plana çıkma gayretleri bazılarımız tarafından hoş karşılanmayabilir de üstelik. Ama Tahsin Bey'in hizmet noktasında -bazılarının bireysel hareket etme noktasında istek ve taleplerine rağmen- bütünleştirici söylemleri bizlerin doğru bir yerde bulunduğumuz fikrini bende daha da keskinleştirdi. Bu camia içinde hizmet eden bu güzel insanların samimiyetlerinden hiç kimse şüphe etmesin. Toplantıda yakaladığım en iyi ayrıntı bu idi.

“4 Temmuz Joomla İstanbul Buluşması” alınması düşünülen önemli birkaç karar adına da önemli idi. Yakın gelecekte bu güzel haberleri ustalarımız yine bizlere buradan (CMSTURK.NET) duyuracaklar. Güzel ülkemin geleceği adına ben çok anlamlı bulduğumu belirtmek isterim. Hepimiz için hayırlı olacak bu güzel oluşumlarda belki yükleri daha da ağırlaşacak. Aramızdan bazılarına ‘gel bu yük altına sen de gir, bir ucundan sen de tut’ diyecekler. Sorumluluk noktasında üzerimize düşen görevleri bizlerden talep edildiğinde yaptığımızda herşeyin daha da mükemmelleştiğini yine bu forum aracılığı ile hep beraber göreceğiz.

Ustalar yoğun işleri arasında hepimizin problemlerine eğiliyorlar ve çözüyorlar. Hepimiz bir şekilde mutlu ayrılıyoruz buradan. Üstelik reklamsız, üstelik abonelik ücreti talep etmiyorlar. Ve üstelik bizleri çağırıyorlar, yediyorlar, içiriyorlar, ikramda bulunuyorlar. Bu nasıl iş? Bir de çekilişle hediye veriyorlar. Verdikleri bilgi için ise ücret talep etmiyorlar. Deli bunlar gerçekten! CMS adına hizmet alan bizler gerçekten çok şanslıyız.

Bir bakıma bu forum bu ülke insanına, eğitimine, ticaretine, sağlığına, ..., herşeyine adı konulmaz, fiyatı biçilmez bir fayda sağlıyor. Bu forumda öğrenilen bilgiler ışığında binlerce site yapılmış ve milyonlarca insana ulaşılmıştır. Bu küçümsenecek bir durum değildir. Bu açıdan ele aldığımızda tek tek adını burda vermekten gurur duyacağım bu insanların hakkını teslim etmemiz lazım.

Bu duygu yoğunluğunu sizlerle paylaşmam adına beni affedin. Sizlerin de benimle aynı fikir ve duygular içerisinde olduğunuzu biliyorum. Birçok ortamda zaten bu söylediklerimi dile getirdiğinizi biliyor ve hissediyorum. Ama Hakkı’nın hakkını verme adına bir kere de ben dile getirmek istedim.

İlhami Ünal 06-07-2010, 03:35:51 - Bahçelievler - İstanbul

Not: Bu makale CMSTURK.NET forumlarında 4 Temmuz Joomla İstanbul Buluşması sonrası kaleme alınmış, ilgili forumdan bu kısma alınmıştır.

Tags

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile