Joomla Mini İstanbul Buluşması

Joomla günlerine katılmayı çok arzu etmiş, ama çeşitli olumsuzluklar nedeni ile katılamamıştım. Mini İstanbul buluşması bir fırsat olabilirdi. Bunu değerlendirmeyi çok arzuluyordum.

Yaşımın geçmiş gibi algılanması "vazgeç bu işlerden" diyenlerinde çokluğuna aldırmayıp istanbul'un değişken ve soğuk havasına bir başkaldırı olsun diye düştüm yollara. Uzunca ve meşaggatli sayılabilecek bir yolculuktan sonra Maltepe'ye varmıştım.

Onlarca toplantıya katılan bir insanın tecrübesi ile ilk defa tanışacağım insanlara karşı gardımı alarak "Mini İstanbul Buluşması" toplantısı için netbilsis'in ofisinde idim. Forumdan sürekli bilgilendiğim insanları tanımak, onlarla bir çay içim ortamında sohbet etmek keyifli olacak diye heyecanlanıyordum. Öyle de oldu gerçekten.

Forumdaki sıcaklığı ve samimiyeti toplantı ortamında da görmek beni ziyadesi ile mutlu etmişti. Enis Bey'in samimi ve içten davranışları, Tahsin ve Enes'in misafirperverliği, Uğur'un sürekli toplantıya renk katacak espirileri, Burak ve Murat'ın ticari heyecanları günün sürekli ve düzenli güncel olmasını sağladı. Çağrı'nın sessiz ve bilge duruşu yanında Ercan Bey'in de bilge duruşu ve sürekli gülümsemesi toplantının en renkli simaları olarak hafızamda kaldı diyebilirim. Zaten kapıdan girer girmez Ercan kardeşimi gördüğümde işte web - kod - fizik uyumluluğu budur dedirtti bana.

Beni üzen Memocan ve Muratyil'i görememiş olmak. Bütün toplantı boyunca 'keşke onu da görmüş olsa idim' diye hep hayıflandım durdum. Gerçekten toplantının en eksik kareleri olarak bende hatıra olarak kalacak ve hep öyle hatırlayacağım diyelebilirim. Nasip belki bir başka günlerde....

Toplantıya gelince farklı kültürlerin insanları olarak tabiki farklı beklentiler içinde olabiliyor insan. Yani talep etmeyip otursak belki toplantının sonuna kadar bir bardak çaydan mahrum olacaktık. Toplantı süresince Enis Bey'in sevecen ve bilge kişiliği bizlere rahat hareket etme imkanı verdi gerçekten. Onun sayesinde hepimiz söylenmesi gerektiği yerde konuştuk, gerektiği yerde haddimizi aşmayıp susmayı tercih ettik.

Birbirlerini hiç görmemiş insanların saniyeler içerisinde sanki bir mahallede doğup birlikte büyümüşcesine sohbet ortamını oluşturması gerçekten çok manidar geldi bana. Tüm toplantı boyunca bu samimiyet ve keyif alıcı ortam sürüp gitti desem hiç yalan söylememiş olurum.

Son söz olarak toplantıyı hazırlayan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Tahsin ve Enes'in sevecen ve kardeşce tavırları bizim toplantı boyunca rahat olmamızı sağladı diyebilirim. Çok iyi bir evsahipliği yaptılar. İkramlardaki cömertlikleri samimi davranışları ile birleşince "işte bizim 'insan'ımız" dedirtti bizlere.

Toplantıya katılan bütün arkadaşlara samimi ve iyiniyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bir başkasına da 'ya nasip' diyorum...

20 Aralık Pazar / İstanbul

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile