Nerde kalmıştık baba...

anlamsız bir güne daha başlıyorduk baba... sabahın erken saatlerinde okul yoluna çıkmış ilerliyor, sağa sola koşuşan insanlar arasından geçiyordum. ben de artık bir babaydım.

ne zaman çocuklarımla bir problem yaşasam sen aklıma geliyorsun baba.. yüreğim sızlıyor, seni daha çok seviyorum. yokluk içerisinde onbir çocukla yaşamak onları hayata hazırlamak... engin yüreğiyle zorluklara göğüs geren bir adam. bütün olumsuzluklara rağmen gülümsemesinden taviz vermeyen koca yürekli adam, babam, babam, benim babam...

şehir kendi derdinden benim derdimi görmez oldu artık baba.. ağır yük ikimizin omuzuna birden bindi. şehir ezildikçe bende ezilir oldum.

hangi türkücü benim derdimi uzun havalarda söyledi de benim haberim olmadı... yüreğimin acısı ile haykırışımı benden önce hangi akıllı millete yaydı da yeni öğrenir oldum.

anaya yar, babaya oğul olacak delikanlı kaldı mı artık yeryüzünde... kimlerin bedduasını aldım bilmiyorum.. kim bana sihir yaptı haberim yok. olanlar oluyor istemeden. başıma gök kubbe yıkılıyor direncimin en üst seviyesindeyken. daha ne zamana kadar dayanacağım bu çilekeş hayata... kim bana itibar edecek... hayata anlam katacak daha ne kaldı bu dünyada...

ne için bu kadar eziyet ve sıkıntı... bu derdin benden muradı nedir? el kahrı çekmeyen ben, evlat kahrı çeker oldum.. hayata hangi gözle bakacağız bilmem ki... ne için, kim için yaşayacağız? neden çalışıyoruz baba?

hayallerimi hangi rüyalarımda çaldılar baba..

sığmıyorum artık hiçbiryere biliyor musun.. herkes benden bir şey ister oldu. tükettim bütün kapıları. cevapsız sorularıma cevap bulamadan kimseye cevap vermek istemiyorum baba. tükeniyor, tükeniyor, yok oluyorum baba.

bütün gün sokaklarda avere gezindim durdum baba. hiçbir iş yapmadım, hiç kimseye selam vermedim... bir seni düşündüm bir beni. ne çabuk yorulmuştum bu hayattan. tutunacak bir yer aradım, beni içine alacak, beni saracak, kol kanat gerecek bir dost aradım koca şehirde...

yoruldum koskoca şehrin kaldırımlarında seni aramaktan. çocuk olmak, seninle yeniden yaşamak istiyorum baba...

bir fırsat daha ver.

çok mu geç kaldım baba..

Tags

İltekmer Bilişim


Merkez Mah. Bağcılar Cad.
Andaç İşhanı No:22 Kat:2/21
Bağcılar - İstanbul

Tel: 0212 461 44 82
Cep: 0505 234 3170