Trump Kadar Milliyetçi, Dindar, Vatansever

Ülkemize dindar kılıfı ile girmiş, verdiği zararlar belgeleriyle ispat edilmiş Rahip Brunson bahanesiyle ABD Başkanı Trump'ın aldığı karar Türkiye'de doların ateşinin yükselmesine, ülke ekonomisine ciddi zararlar vermesine neden oldu. Brunson meselesi bahane. İşin aslı Türkiye'nin lider ülke olmasının önüne geçmek. 15 Temmuz darbe girişimindeki başaramadıkları işi tamamlamak.

Bütün söylemler ekonomik bir savaşın başlatıldığı yönünde. Döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası vatandaşlar ekonomiye destek için ülkenin dört bir yanında dolar, euro ve altın bozdurdu. Ülkemizdeki yetkili yetkisiz, şehirli köylü, bilgili bilgisiz herkes Trump'ı eleştirdi, küfretti, beddua etti.

ABD’nin kapitalist sistemi hayatımızın her alanında bizi sarmalamış durumda. Yaşam biçimlerimizi, hayata bakış açılarımızı o kadar değiştirmiş ki bu sistemin haricinde bir sistemin olmayacağını kabullenmiş durumdayız.

Nefret duygularımızı ve söylemlerimizi bir tarafa bırakırsak, ülkemizin düştüğü bu durumda bizim hiç mi suçumuz yok.

Başkalarının ne yaptığı çok da önemli değil! Biz ne yapıyoruz, ne yapmalıyız!

McDonalds, KFC, Burger King yemeyi, Starbucks Coffee içmeyi bir gelişmişlik kabul eden assimile olmuş batı hayranı toplumun bireyleri olarak Trump'tan daha mı milliyetçiyiz

Asgari ücretle çalışarak 3-4 maaşını bir Iphone 3,4,5,6 ya yatıran, Nike ayakkabıdan başkasını giymeyen bizler Trump'dan daha mı vatanseveriz.

Bizdeki batı hayranlığı devam ettiği sürece doların ateşi her zaman yükselmeye devam edecek, Söylemsel milliyetçilik, yaşanmayan dindarlık, yüzeysel vatanseverliğimiz bize tarihi bir acıyı tattıracak.

Ey bu ülkenin güzide vatan evladı, şehitler yurdunun bekcisi!

Kızdığın, küfrettiğin Trump kadar milliyetçi bir duruş sergilediğinde, dindar ve vatansever tavrını ortaya koyduğunda ortada ne siyonist amerika kalacak, ne de sömürü düzeni.

Yeter ki sen kendi özüne dön.

Bu makale Bağcılar Meydan Haber Sitesi'nde 15 Ağustos 2018 'de Yayınlanmıştır

Tags

İltekmer Bilişim


Merkez Mah. Bağcılar Cad.
Andaç İşhanı No:22 Kat:2/21
Bağcılar - İstanbul

Tel: 0212 461 44 82
Cep: 0505 234 3170